دوشنبه , 18 دسامبر 2017
Home » استارت آپ » صاحبان کسب و کارهای کوچک: کارکنانی سخت کوش اما خوش بین

صاحبان کسب و کارهای کوچک: کارکنانی سخت کوش اما خوش بین

اگر صاحبان کسب و کارهای کوچک یک شعار جمعی داشتند، به  صورت زیر می توانست باشد که:

”  الان کار کردن سخت تر از 5 سال پیش است،  اما من  می خواهم  که موفق شوم.

طبق نظر سنجی که بر روی نزدیک به هزار نفر از صاحبان کسب و کارهای کوچک و راهبران اصلی که حداقل 5 سال نقش رهبری را در تجارت خود داشته اند انجام شده، نزدیک به 60% از آنان اظهار داشته اند که اکنون اداره کردن کسب و کارشان سخت تر از 5 سال پیش است.  72% از پاسخ دهندگان بیان کردند که علی رغم کشمکش های موجود در بازار کار،  آنها هر سال انتظار فروش بیشتری را نسبت به سال قبل دارند.

در اینجا به بررسی تغییراتی که از سال 2008 تا کنون برای کسب وکارهای کوچک بوجود آمده است  می پردازیم:

بازایابی سریع تر و ارزان تر شده است:

Connection two persons

12 % از صاحبان کسب و کارهای کوچک معتقدند که اکنون اداره کردن تجارتشان از 5 سال گذشته آسان تر شده است و نزدیک به 90% آن ها علت این امر را افزایش بهره وری و هزینه کمتر ابزارهای بازاریابی آنلاین ذکر  کرده اند.  امروزه از هر 10 نفر از صاحبان بنگاه های کوچک، 9 نفر از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده  می کنند، در حالی که 5 سال گذشته این رقم فقط شامل 1 نفر از هر 10 نفر بود.

بیشتر روش های مدیریت کسب وکار به صورت خودکار هستند:

services

صاحبان کسب و کار گزارش داده اند که آن ها اکنون نسبت به 5 سال گذشته بیشتر از خدمات دیجیتالی  برای گرفتن لیست حقوق و فهرست اموال  استفاده می کنند.

مصرف کنندگان آگاهتر شده اند:

kid

به دنبال بحران اقتصادی بزرگ، مصرف کنندگان تا حد زیادی از لحاظ مالی محافظه کار شده اند. 71% از پاسخ دهندگان نظرسنجی معتقدند که نسبت به 5 سال گذشته،  مشتریانشان انتظار ارزش و احترام بیشتری را دارند.  به ازای مشتریان بیشتری که به دنبال مزایا و تخفیف هستند، تجار شرایط سخت تری را برای بدست آوردن سود می گذارنند.

 

در حالی که چشم اندازهای  اقتصادی و فنی در این 5 سال گذشته تغییر کرده است، طبق نظر سنجی های موجود آن چه که صاحبان کسب و کار را هنوز شبها بیدار نگاه میدارد، یکسان است.  شناسایی مشتریان جدید، ایجاد فرصت کافی برای رسیدگی و اداره کسب و کارشان و راضی نگه داشتن مشتریان موجود از بالاترین نگرانی های صاحبان کسب و کار بوده و هنوز هم هست.

تقریبا 60% از پاسخ دهندگان به نظر سنجی بیان کردند که آن ها مشتاقانه انتظار دارند که کسب و کارشان در 5 سال آینده با ترکیبی از مشتریان بیشتر و یا کارکنان بیشتر رونق بهتری خواهد یافت.  26 % از پاسخ دهندگان انتظار دارند که در سال 2018 کسب و کارشان نسبت به امروز تا حد زیادی تغییر نخواهد کرد و 8% از آن ها معتقدند که تجارتشان به طور بالقوه ای توانایی تعطیل شدن را دارد.

بخوانید

5-ways-train-great-leader1

با این 5 تمرین مدیر بهتری باشید

تعداد افرادی که به صورت مادرزادی از استعداد مدیریت بهره مند هستند بسیار اندک است. …

2 comments

  1. خلاصه ، مفید و عالی.
    تشکر از شما.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com