دوشنبه , 18 دسامبر 2017
Home » آزمون آزمایشی » مصاحبه با سحاب جعفری رتبه 35 کنکور MBA96

مصاحبه با سحاب جعفری رتبه 35 کنکور MBA96

 • با سلام و وقت بخیر و همچنین تبریک بابت رتبه خوبی که کسب کردید، لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید.

سلام خدمت گروه فوق العاده mbaonline و تشکر بابت همه زحمات و الطاف شما در سال گذشته. بنده سحاب جعفری هستم فارغ التحصیل مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت اهواز ورودی سال91

 • از دوران لیسانس خودتون برامون بگید. توی این دوره موفق بودید؟

دوران کارشناسی که تلخی ها و شیرینی های خودشو داشته. تلخیش شاید مشکلی بود که برای سهمیه استخداممون تو شرکت نفت بوجود اومد و ایندمون معلق شد و شیرینی بزرگش این که رشته ای کشوری بود و 4 سال خیلی خوب با بچه های همه شهر ها و استان ها رو داشتیم. معدلم در حدود 16.5 بود که خب تو رنج 10 شاگرد برتر رشتمون بودم. هرچند هیچوقت بچه درسخونی نبودم و این معدلم با لکچر های شب امتحانی به دست اومده!

 • چی شد که تصمیم گرفتین برای ام بی ای بخونین؟ از ام بی ای شناختی داشتین؟

از ام بی ای که هیچگونه شناختی نداشتم. فقط میدونستم 2-3 نفر از بچه ها کنکور ام بی ای دادن و چندنفری هم در صدد کنکور 96 هستن. با مشکلی که تو استخدام و امریه شرکت نفت بوجود اومد، تحقیق کردم درباره ام بی ای و اونو یه پنجره جدید دیدم برا خودم. دلمو زدم به دریا و بیخیال شرکت نفت و اولویت استخدام. یکسال نشستم پشت کنکور و خداروشکر نتیجه هم گرفتم

 • از درصدهاتون شروع کنیم. اول درصدهاتون رو بفرمایید و بگید چقدر به درصدهایی که پیشبینی کرده بودید نزدیکن؟ اگر درصدتون اونی نیست که از قبل متصور بودید، دلیلش چی بوده؟

51جیمت زدم. 70 ریاضی و 25 زبان. تقریبا همون درصدهایی شد که آزمون آخر مدرسان زده بودم و جالب تر اینکه رتبم هم دقیقا همون شد. ولی به نسبت نتیجه ای که از زدن کنکور های سالای قبل گرفته بودم، تقریبا هر درس 10الی 15 درصدی افت داشتم که خب به نظرم به دلیل میزان سختی سوالای کنکور ما طبیعی بود.

 • از چه زمانی شروع کردین به درس خوندن برای کنکور؟

راستش خوندن رو از مرداد ماه شروع کردم ولی جدی خوندن و خوندن رسمی رو از دی ماه.

 • از زمانی که شروع کردین به درس خوندن برای کنکور تا اردیبهشت 96 رو به بازه های دوتا سه ماهه تقسیم کنید و بگین توی هر مقطع به چه شکل درس و چقدر میخوندین. کدوم درس ها رو توی کدوم مقطع بیشتر یا کمتر میخوندین؟

مرداد تا شهریور کتاب 504 خوندم فقط. پاییز هم خیلی تدریجی و آهسته آهسته لغت رو ادامه دادم و البته ریاضی و جیمت رو استارت زدم. ولی زمستون به خوندنم سرعت و شتاب دادم و تا اواسط اسفند هر 3 منبع رو یک بار تموم کردم. شاید بزرگترین اشتباهم که البته بعد تر تونستم جبران کنم این بود که ریاضی رو خیلی دیر شروع کردم. اگر برگردم به عقب از پاییز جدی خوندن ریاضی رو شروع میکنم

 • از چه منابع مطالعاتی استفاده کردین؟

با مشاوره های فوق العاده گروه شما، برای زبان از روی ممرایز و کتاب رهنما خوندم. ریاضی رو با کتاب دکتر آقاسی کار کردم و برای جیمت هم کتاب تدریس و 50 آزمون مدرسان رو خوندم

 • از چه کنکور آزمایشی یا کلاس کنکوری استفاده کردین؟‌تا چه حد تاثیر گذار بودن؟ رتبه هاتون توی کنکور آزمایشی حدودا چند میشد؟

کلاس کنکور و مشاوره تحصیلی که اصلا نداشتم تنها منبعم برای مشاوره کانال خوب شما بود. آزمون آزمایشی هم مدرسان شریف شرکت کردم و اگه بگم تاثیر نداشت تو روندم دروغ گفتم ولی تاثیرش خیلی هم نبود. بنظرم تست زدن بیشتر تو خونه جایگزین مناسبی بود براش. هرچند سختی و غیرمنطقی بودن سوالای مدرسان به خصوص تو جیمت، کمک کرد تو کنکور با آرامش بزنم. برعکس چند نفر از دوستان که سوالای جیمت رو دیدن ریخته بودن به هم و کنکور رو خراب کردن. راجع به نتیجه آزمون ها هم راستشو بخواید زبان مدرسان با وجودی که سخت تر از کنکور بود خیلی بهتر میزدم.جیمت در حدود 50 -60 میزدم معمولا و ریاضی هم فقط 3 آزمون جامع رو رسونده بودم به برنامه مدرسان و اونا رو هم در حدود70 اینا زدم.

 • هر درس رو به چه شکل مطالعه می کردین؟ توی هر درس به چه نسبتی تست و تشریحی کار می کردین؟

برای زبان که تلاشم این بود لغات هرچی بیشتر بخونم بهتر. برای گرامر هم پاییز یک مرتبه بخونم زمستون یک مرتبه مرور و بعدش آزمون تافل بزنم از رهنما. برای close و reading هم با دانش خودم رفتم سر جلسه.. برای ریاضی توصیه ام اینه حتما خلاصه برداری صورت بگیره. یعنی هر فصل که جداگانه مطالعه میشه بلافاصله تست های اموزشیش زده بشه و البته نوت برداری. برای جیمت هم بنظرم تشریحی کار کردن و تست های فصلی زدن چندان مفید نیست. اگر سعی بشه خیلی زود حالا مدرسان یا جزوه عرفانیان رو تموم کرد و بعد تست های کلی از روی 50 آزمون یا منابع دیگه زد بهترین نتیجه رو به ارمغان میاره.

 • کدوم یکی از سه/پنج درس رو ضعیف تر بودین و به چه شکل تلاش کردین ضعف رو پوشش بدین؟

هر 3 تا درس رو فکر میکنم متوسط رو به بالا بودم. ولی خب قطعا با زدن آزمون های 50 آزمون مدرسان تو جیمت خیلی سطحم بالاتر رفت و جلد پنجم ریاضی دکتر آقاسی هم باعث شد تو ریاضی سطح خیلی خوبی برسم. هرچند از زبان اصلا رضایت نداشتم و بنظرم حقم خیلی بیشتر از 25 درصد بود!

 • با استرس دوران کنکور مواجه شدین؟ اکثر داوطلبان توی روزهای آخر خیلی تحت تاثیر استرس قرار میگیرن. شما هم اینطور بودین؟ چطور تونستین استرس رو قبل از کنکور و سر جلسه کنکور مدیریت کنید؟

استرس که یقینا برای همه هست. من هم چون حالا یک ساله عقب افتاده بودم و ترس از سربازی داشتم، شاید بیشتر از هروقت دیگه ای استرس رو حس میکردم ولی خب تقریبا موفق شدم کنترلش کنم. بنظرم این استرس بیشتر از تلقین بوجود میاد. راه کنترلش هم فقط اینه آدم به خودش آرامش تلقین کنه. البته استرس فقط برای قبل از جلسه اس و وقتی سوالا رو شروع میکنید بقیش مثل آزمون های آزمایشی یا کنکور هایی که از خودتون میگیرید تو خونه، میگذره.

 • روزی که شروع کردین برای کنکور بخونین برای خودتون رتبه ای هم متصور بودین؟

بله خب طبیعتا. البته من چون رتبه کارشناسیم هم خوب شده بود و نسبتا زبان و ریاضیم قوی بودم تصورم این بود بتونم خیلی راحت شریف رو بیارم و رتبه دورقمی. ولی بعد از اولین آزمون مدرسان و مواجه شدن با کارنامه آزمون با واقعیت روبرو شدم و بعد از اون غرور کاذبم شکست و واقعا تلاش کردم.

 • با توجه به اینکه کنکور امسال طبق اعلام سازمان سنجش در اردیبهشت ماه سال بعد برگزار میشه، اگر شما جای داوطلبان فعلی بودید چطور برنامه ریزی می کردید و از کی خوندن رو شروع می کردید؟

بنظرم بسته به اینکه بچه ها فارغ التحصیل باشن یا دانشجو تفاوت میکنه. اگر دانشجو هستن توصیه میکنم تابستون حجم زیادی از درسا رو پیش ببرن که بعدا دچار کمبود وقت نشن. ولی برای فارغ التحصیلا بنظرم زبان رو نرم نرم از تابستون و دو درس دیگه رو از پاییز سعی بکنن شروع کنن. چون عقیده ای که درباره کنکور هست و من خیلی قبولش دارم اینه که کنکور دوی سرعت نیست دوی استقامته. شروع کردن مهم نیست، ادامه دادن و تموم کردن مهمه. تو دوی سرعت قطعا برد با کسیه که استارت بهتری بزنه. ولی استقامت رو کسی میبره که بهتر مدیریت کنه زمان و انرژی شو. با انرژی خیلی زیاد و خیلی زود شروع کردن میتونه منجر به خستگی و دل زدگی طرف تو ادامه مسیر بشه. البته توصیه جدی که دارم اینه بچه ها بیشتر روی انگیزه شون کار کنن. چون قطعا براشون پیش میاد که وسط مسیر دلسرد میشن و احتیاج به شارژ روحی و انگیزه دارن.

 • و در آخر هرچه میخواهد دل تنگت بگو!

چون خیلی زحمت کشیدین و واقعا سهم بزرگی تو رتبه بنده داشتین. دوست داشتم آخرین جمله هام هم دوباره تشکر از شما آقا مهدی گل و همه بر و بچه های گروه mba online باشه. خیلی دمتون گرمه خیلی وقتا حرفاتون برامون دلگرمی بود و واقعا مدیونتون هستم. با سپاس

بخوانید

مصاحبه با میلاد ابراهیمی رتبه 41 کنکور MBA96

با سلام و وقت بخیر و همچنین تبریک بابت رتبه خوبی که کسب کردید، لطفا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com