دوشنبه , 18 دسامبر 2017
Home » کنکور کارشناسی ارشد MBA » رتبه های برتر MBA » مصاحبه با میلاد ابراهیمی رتبه 41 کنکور MBA96

مصاحبه با میلاد ابراهیمی رتبه 41 کنکور MBA96

 • با سلام و وقت بخیر و همچنین تبریک بابت رتبه خوبی که کسب کردید، لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید.

من هم قبل از هر چیز خدمت شما و همه مخاطبان سایت خوبتون سلام عرض میکنم و بهتون خسته نباشید میگم. میلاد ابراهیمی هستم. فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت. در کنکور سال 96 مدیریت کسب و کار موفق به کسب رتبه 41 شدم.

 • از دوران لیسانس خودتون برامون بگید. توی این دوره موفق بودید؟

تا حدی می شود گفت دوره کارشناسی در کنار همه سختی هایی که داشت دوره خوبی بود و به واسطه همین موضوع تصمیم گرفتم در اون مقطع زمانی رشته کارشناسی رو در مقطع ارشد ادامه بدهم. متاسفانه بعد از دوره ارشد و ورود به بازار کار که تقریبا سه سال در همین زمینه مشغول به کار بودم متوجه شدم به واسطه پاره ای از مشکلات که در بخش صنعت کشور وجود دارد ارزش لازم برای کار مهندسی در ایران وجود ندارد.

 • چی شد که تصمیم گرفتین برای ام بی ای بخونین؟ از ام بی ای شناختی داشتین؟

من به واسطه چند نفر از دوستانم که بعد از دوره کارشناسی وارد این رشته شدند تا حد زیادی می شود گفت که با شناخت کامل این تصمیم را گرفتم و بر اساس همین شناخت بود که متوجه شدم این رشته بیشتر از سایر رشته ها هم با روحیات خودم سازگار است و همچنین امکان موفقیت در صورت داشتن تلاش و پشتکار در این رشته بیشتر فراهم است.

 • از درصدهاتون شروع کنیم. اول درصدهاتون رو بفرمایید و بگید چقدر به درصدهایی که پیشبینی کرده بودید نزدیکن؟ اگر درصدتون اونی نیست که از قبل متصور بودید، دلیلش چی بوده؟

استعداد تحصیلی: 42، ریاضی: 65، زبان: 58

راستش در مورد استعداد تحصیلی و ریاضی با توجه به درصدهایی که در کنکورهای سالهای اخیر و آزمون های آزمایشی داشتم پایین تر از پیش بینی خودم بود ولی زبان مطابق انتظارم بود.

در مورد اینکه چه عاملی باعث این کاهش درصد شد به نظرم دو دلیل اصلی وجود داشت. اول اینکه کنکور امسال نسبت به سالهای اخیر تا حدی سخت تر بود. دلیل دیگر اینکه فضای جلسه کنکور با فضایی که در خانه وجود دارد کاملا متفاوت است. این تفاوت از دو جهت می باشد، اول از نظر فشار استرس ناشی از کنکور و دوم عواملی که باعث ایجاد عدم تمرکز در جلسه کنکور می شوند.

 • از چه زمانی شروع کردین به درس خوندن برای کنکور؟

من از اواسط آبان شروع به درس خوندن کردم.

 • از زمانی که شروع کردین به درس خوندن برای کنکور تا اردیبهشت 96 رو به بازه های دوتا سه ماهه تقسیم کنید و بگین توی هر مقطع به چه شکل درس و چقدر میخوندین. کدوم درس ها رو توی کدوم مقطع بیشتر یا کمتر میخوندین؟

کل زمان مطالعه من برای کنکور نزدیک به 6 ماه بود. در چهار ماه و نیم اول یعنی از اواسط آبان تا آخر اسفند همزمان با کار درس میخوندم و همین باعث شده بود بجز روزهای آخر هفته که حدودا 6 تا 7 ساعت مطالعه میکردم در سایر روزها ساعت مطالعه من تقریبا دو تا سه ساعت بود. بخطر همین از اول سال جدید از شرکتی که کار میکردم استعفا دادم تا بتوانم یک ماه آخر را که زمان بسیار مهمی هم هست مطالعه بیشتری داشته باشمو البته در این مدت ساعت مطالعه روزانه به حدودا نه تا ده ساعت رسید.  تو این بازه زمانی اوایل بخاطر دوری چند ساله از درس خوندن و فراموشی حجم زیادی از مطالب مخصوصا در درس ریاضی روند پیشرفت تا حدی کند تر بود که بعد از حدود دو ماه این مشکل تا حد زیادی برطرف شد.

از نظر زمانی که به هر درس اختصاص دادم، در چند ماه اول تمرکز اصلی من روی درس ریاضی بود. یعنی می شود گفت بخاطر محدودیت زمانی که داشتم بیشتر از هشتاد درصد وقت مطالعه من ریاضی بود و مابقی وقت را برای استعداد تحصیلی گذاشتم. بعد از عید زمان مطالعه استعداد تحصیلی را اضافه کردم.

درباره زبان هم لازم میدونم این توضیح رو بدم که خوشبختانه در این چند سال که مشغول به کار بودم در بیشتر اوقات فراغت زبان رو مطالعه میکردم و چند مدرک معتبر زبان را موفق شدم بگیرم و بهمین دلیل برای کنکور نیاز چندانی به مطالعه زبان احساس نکردم.

 • از چه منابع مطالعاتی استفاده کردین؟

برای ریاضی و استعداد تحصیلی از کتابهای موسسه مدرسان شریف استفاده کردم.

 • از چه کنکور آزمایشی یا کلاس کنکوری استفاده کردین؟‌تا چه حد تاثیر گذار بودن؟ رتبه هاتون توی کنکور آزمایشی حدودا چند میشد؟

من فقط کنکورهای آزمایشی مدرسان رو بصورت کامل از آزمون اول شرکت کردم و تا حد زیادی راضی بودم. چون به نظرم هم از نظر جامعه آماری و هم سوالاتی که در آزمون ها داشت بهتر از بقیه موسسات بود.

از آزمون اول تا هشتم رتبه هام در محدوده 7 تا 30 بود. دو آزمون آخر هم 3 شدم.

 • هر درس رو به چه شکل مطالعه می کردین؟ توی هر درس به چه نسبتی تست و تشریحی کار می کردین؟

من بخطر محدودیت زمانی که داشتم بیشتر زمان مطالعه­م تا ماه آخر بیشتر به مطالعه تشریحی اختصاص داشت و در ماه آخر شروع به زدن تست ریاضی و همچنین 50 آزمون مدرسان برای درس استعداد تحصیلی کردم.

 • کدوم یکی از سه/پنج درس رو ضعیف تر بودین و به چه شکل تلاش کردین ضعف رو پوشش بدین؟

راستش نمیتونم از واژه ضعف استفاده کنم. ولی درسی مانند ریاضی در این کنکور بیشتر از سایر دروس نیاز به توجه و مطالعه دارد.

 • با استرس دوران کنکور مواجه شدین؟ اکثر داوطلبان توی روزهای آخر خیلی تحت تاثیر استرس قرار میگیرن. شما هم اینطور بودین؟ چطور تونستین استرس رو قبل از کنکور و سر جلسه کنکور مدیریت کنید؟

من تا حدی چون دو آزمون آخر مدرسان تونستم رتبه خوبی کسب کنم و همچنین کنکورهای سال های قبل رو تونستم در فضای خونه درصدای خوبی بیارم در هفته آخر استرس زیادی نداشتم. ولی خب همین نکاتی که بالا گفتم باعث شد که سر جلسه کنکور دچار مشکل بشم. علت اون هم این بود که چون سطح سختی سوالاتی از حد انتظارم بالاتر بود باعث شد تا حد زیادی تمرکزم رو برای سوالات ریاضی و استعداد تحصیلی از دست بدم. علاوه بر اون متاسفانه وجود چند سوال دارای اشکال در درس ریاضی باعث شد بدون اینکه به این سوالات جواب بدهم وقت قابل توجهی رو از دست بدم. برای همین یک توصیه مشخص من برای دوستانی که در سال آینده قصد شرکت در کنکور دارن اینه که همیشه یک احتمالی برای وجود اشکال در سوالات کنکور در ذهن خودشون داشته باشن. هر چند امیدوارم در سالهای آینده سوالات با دقت بیشتری طراحی بشن و این مشکلات پیش نیاد.

 • روزی که شروع کردین برای کنکور بخونین برای خودتون رتبه ای هم متصور بودین؟

تا قبل از آزمون اول مدرسان تصوری از رتبه خودم و موقعیت خودم نسبت به بقیه داوطلبان نداشتم. بعد از اولین آزمون متوجه شدم از چیزی که خودم تصور داشتم وضعیتم بهتره و همین باعث شد با وجود همه مشکلات کمبود زمانی که داشتم از نظر انگیزشی دچار افت نشم.

 • با توجه به اینکه کنکور امسال طبق اعلام سازمان سنجش در اردیبهشت ماه سال بعد برگزار میشه، اگر شما جای داوطلبان فعلی بودید چطور برنامه ریزی می کردید و از کی خوندن رو شروع می کردید؟

به نظرم این موضوع بسته به شرایط هر کس کاملا متفاوت است. هم از نظر زمانی و هم از نظر داشتن یک پایه ریاضی و زبان قوی. کسی که  وقت مطالعه بیشتر در اون بازی زمانی چند ماه قبل از کنکور دارد به نظرم 6 ماه زمان برای کنکور مناسب است. ولی برای کسی که از نظر زمانی یا در درس خاصی احساس نیاز به مطالعه بیشتر دارد حدودا از اواخر تابستان زمان مناسبی برای شروع به مطالعه است.

 • و در آخر هرچه میخواهد دل تنگت بگو!

در آخر میخواستم یک تشکر ویژه از خود شما داشته باشم. من بخاطر مشکل کمبود زمانی که داشتم دسترسی خودم رو به شبکه های اجتماعی مثل تلگرام رو در اون مدت محدود کرده بودم ولی یکی از کانال هایی که در کل این مدت همیشه مطالبش رو دنبال میکردم کانال شما در تلگرام بود که به سوالات بچه ها و گاهی هم سوالات خودم بصورت کامل جواب میدادین و در کنار اون مطالب مفیدی از نظر افزایش انگیره به اشتراک میگذاشتین.

و یک توصیه دوستانه به داوطلبای سال های آینده داشتم. شرکت در کنکور یک فرایند تقریبا می شود گفت طولانی هستش. مهم اینه که در طی این مدت سعی کنین با یک ریتم مناسب و بدون ایجاد وقفه به تلاش خودتون ادامه بدین و این رو مطمئن باشین کسب یک رتبه خوب از اون چیزی که فکر میکنید به شما نزدیکتر است.

با تشکر.

بخوانید

مصاحبه با سحاب جعفری رتبه 35 کنکور MBA96

با سلام و وقت بخیر و همچنین تبریک بابت رتبه خوبی که کسب کردید، لطفا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com