دوشنبه , 18 دسامبر 2017
Home » اطلاعات عمومی MBA » گفتگو با مهسا پهلوانی، رتبه ۴۸ کنکور مدیریت MBA سال ۱۳۹۲

گفتگو با مهسا پهلوانی، رتبه ۴۸ کنکور مدیریت MBA سال ۱۳۹۲

وب سایت MbaOnline.ir در تلاش است با رتبه های برتر کنکور MBA مصاحبه ترتیب داده و منتشر کند. در دومین مصاحبه با سرکار خانم مهسا پهلوانی گفتگو می کنیم. ایشان در کنکور MBA سال 1392 موفق به کسب رتبه 48 شده اند.

 

لطفا قبل از هرچیز خودتون رو معرفی کنید.

من مهسا پهلوانی، متولد 1369 و ساکن اصفهان هستم.

 

کمی از دوران لیسانستون بگید.

رشته لیسانس من مهندسی صنایع بود، از دانشکده فنی مهندسی گلپایگان. شاگرد زرنگ به اون شکل که نه، ما توی دانشگاه بیشتر شب امتحانی بودیم، اما جواب می‌داد! معدل لیسانسم هم 16 بود.

چرا تصمیم گرفتین برای کنکور ام بی ای بخونین؟ حتما شما هم قبل از اینکه این تصمیم رو بگیرید می دونستید که شرکت در این کنکور ریسک هست. (به خاطر فشردگی رقابت، پذیرش کم و …)

سال سوم کارشناسی بودم که از حرفای بچه‌های سالای بالاتر با رشته ام‌بی‌ای آشنا شدم، و وقتی خودم راجع بهش بیشتر تحقیق کردم دیدم رشته‌ای هست که به دردم می‌خوره، هم به زمینه‌اش علاقه دارم و هم می‌تونه مکمل خوبی برای رشته کارشناسیم باشه. اما از همون اول چیزی که از همه می‌شنیدم این بود که قبول شدن توی این رشته خیلی سخته، شرکت‌کننده‌ها زیادن و قبولی‌های دانشگاه‌های خوب کم. خلاصه تقریباً می‌تونم بگم هیچ‌کس به شرکت توی کنکور ام‌بی‌ای خوشبین نبود. سال چهارم لیسانسم تصمیم گرفتم امتحانی توی کنکور ام‌بی‌ای شرکت کنم و بعداً راجع به سال بعد تصمیم جدی بگیرم. این شد که بدون این که بخونم کنکور دادم. وقتی نتایج کنکور اومد و با چند نفر (از جمله آقای عرفانیان، آقای آقاسی و پورتال مشاوره ماهان) مشورت کردم، همه موافق بودن که اگه روی این کنکور (در واقع فقط روی ریاضی) وقت بذارم جواب می‌ده و می‌تونم رتبه دو رقمی بیارم. درصدهای اون سال من (کنکور 91) ریاضی 0%، جیمت 50% و زبان 65% (رتبه 900) بود.

دقیقا از کی شروع کردین به درس خوندن برای کنکور؟ 

من توی تابستون درس زیادی نخوندم، در واقع می‌تونم بگم فقط جلد اول کتاب جیمت صداقت رو خوندم و یه مقدار ریاضی (در حد یکی دو فصل از ریاضی 1) و البته توی کلاس‌های ریاضی دوره تابستون آقای آقاسی هم شرکت کردم. اما درس خوندن بطور جدی رو از مهر ماه شروع کردم.

 از چه منابع مطالعاتی استفاده کردین؟

ریاضی چهار جلد کتابای آقاسی، جیمت احمد صداقت و امیر عرفانیان، زبان هم Essential Words for TOEFL

از چه کنکور آزمایشی یا کلاس کنکوری استفاده کردین؟‌ تا چه حد تاثیر گذار بودن؟ رتبه هاتون توی کنکور آزمایشی حدودا چند میشد؟

توی آزمون‌های پژوهش شرکت می‌کردم، و کلاس هم همون طور که گفتم کلاس ریاضی آقای آقاسی در مؤسسه پژوهش. من نتونستم همه جلسات کلاس رو شرکت کنم و بخشی از اون هم همزمان شد با پروژه‌های پایانی دانشگاهم، برای همین از روند درس خوندن همراه با کلاس عقب افتادم. اما وقتی شروع کردم به درس خوندن (مهرماه) از جزوه درسی ایشون استفاده کردم و عالی بود. تأثیرگذاری آزمون‌ها هم بیشتر در این حد بود که باعث می‌شد با برنامه جلو برم و زمان‌بندی آزمون‌ها به نظرم مناسب بود. به برنامه من نظم و ترتیب داد و سعی کردم هیچ‌وقت از برنامه آزمون‌ها عقب نیفتم. جالبه، رتبه‌های من توی حداقل 5 یا 6 تا از 8 تا آزمون پژوهش دقیقاً توی رنج 40 تا 50 بود، که خیلی شبیه به رتبه کنکورم شد.

هر درس رو به چه شکل مطالعه می کردین؟ توی هر درس به چه نسبتی تست و تشریحی کار می کردین؟

من برای ریاضی بخش‌بندی می‌کردم، اگه قرار بودم امروز یک فصل رو بخونم، اول از جزوه کلاسی آقای آقاسی استفاده می‌کردم، بعدش همون مطالب رو از توی کتاب‌های جلد یک ایشون می‌خوندم. و شروع به تست‌زنی رو هم طبق راهنمایی‌ها و زمان‌بندی خودشون توی کلاس و توی سایتشون، توی زمان درست با حل تستای جلد 2 شروع کردم. که واقعاً به نظرم مهمه و باید جوری زمان‌بندی بشه که حداقل تستای اولویت 1 کتابای جلد دوم حل بشن، وگرنه چیزهایی که قبلاً خونده شده فایده چندانی نداره.

برای جیمت من جلد 1 کتاب صداقت رو تابستون خوندم. و از مهر ماه به بعد، فقط کتاب عرفانیان (فقط بخش‌های حل مسئله و کفایت داده) رو مطابق با بودجه‌بندی آزمون‌های پژوهش می‌خوندم. شاید ده روز مونده به کنکور هم تصمیم گرفتم جلد دوم کتاب صداقت (مربوط به تصحیح جملات) رو مطالعه کنم، خوشحالم که این کارو کردم چون با یک نگاه جزئی به همون نکته‌های اولیه کتاب تونستم سه تا تست از این مبحث رو چون آسون بود توی کنکور حل کنم. نتیجه این که هیچ مبحثی رو کنار نگذارید، چون ممکنه سوال آسون ازش بیاد و انوقت شما ضرر می‌کنید! در کل برای جیمت من کار خیلی خاصی انجام ندادم، و خوشبختانه ضرری هم نکردم چون کنکور به قدری متفاوت بود که نشون داد خوندن کتابای توی بازار فرق زیادی ایجاد نمی‌کرد. تست خاصی برای جیمت نزدم، به جز حل کنکورهای چندسال قبل نزدیک کنکور.

پایه زبان من از قبل قوی بود. فقط احساس کردم نیاز دارم واژگانم رو تقویت کنم. این بود که کتاب Barron’s Essential Words for TOEFL رو مطالعه کردم و برای حفظ کردن کلمات هم از جعبه لایتنر استفاده کردم که خیلی مؤثر بود. (بعداً کم‌کم تصمیم‌گرفتم برای یک سری نکات و فرمول‌های ریاضی هم ازش استفاده کنم که اون هم جواب داد.) برای زبان هم تست کار نکردم، به جز حل تست کنکورهای 2 یا 3 سال قبل.

کدوم یکی از سه درس رو ضعیف تر بودین و به چه شکل تلاش کردین ضعف رو پوشش بدین؟

من توی ریاضی ضعیف‌تر بودم و با روش‌هایی که توضیح دادم سعی کردم این ضعف برطرف بشه.

با استرس دوران کنکور مواجه شدین؟ اکثر داوطلبان توی روزهای آخر خیلی تحت تاثیر استرس قرار میگیرن. شما هم اینطور بودین؟ چطور تونستین استرس رو قبل از کنکور و سر جلسه کنکور مدیریت کنید؟

راستش من زیاد استرس نداشتم. شاید چون همیشه با برنامه‌ای که خودم برای خودم می‌ریختم جلو می‌رفتم و همیشه می‌دونستم که باید تا چه تاریخی چقدر از فلان درس رو خونده باشم و کجا قرار گرفته باشم. روزهای آخر هم من سعی کردم تست‌هایی رو که در جلد دوم ریاضی توی حلشون مشکل داشتم و ستاره‌دار کرده بودم مرور کنم و همین‌طور برخی نکته‌های جیمت و کلمه‌های زبان که ممکن بود فراموش کنم. 3 روز آخر هم که کنکورهای 3 سال قبلو با زمان‌بندی و مشابه‌سازی شرایط کنکور حل کردم و بعدش همه سوالاتو بررسی کردم که خودش باعث شد نکات دوره بشه. اینجوری استرسم تا حدی کنترل شد، و سر جلسه هم به محض گرفتن سوالا اونقدر مشغول حل کردن سوالا شدم که استرس از یادم رفت!

روزی که شروع کردین برای کنکور بخونین برای خودتون رتبه ای هم متصور بودین؟

بله من از روز اول، و به خصوص از وقتی که نتیجه آزمون‌هامو ‌دیدم مصمم بودم رتبه دو رقمی بیارم و دانشگاه شریف یا تهران قبول بشم. که خدا رو شکر شد.

درصدهای شما توی کنکور چقدر بودن؟

درصدهای من توی کنکور: جیمت 56، ریاضی 43 و زبان 83

اگر نکته ای برای داوطلبان سال آینده دارید بفرمایید.

 اگه انگیزه خیلی قوی و هدف روشن دارین توی کنکور ام‌بی‌ای شرکت کنین. و حتماً حتماً با برنامه درس خوندنتون رو جلو ببرید. نا امید هم نشین، موفق می‌شین.

در پایان از خانم مهسا پهلوانی بابت اینکه وقتشان را در اختیار ما قرار دادند صمیمانه تشکر می کنیم. در صورتی که شما نیز جزء رتبه های برتر کنکور MBA بوده اید دعوت می کنیم در مصاحبه های MbaOnline شرکت نمایید. برای این منظور به آدرس MbaOnline.ir [at] Gmail [dot] com ایمیل ارسال نمایید.

MbaOnline مسئولیتی در قبال کیفیت آزمون های آزمایشی و کلاس های کنکوری که در طی مصاحبه معرفی شده اند ندارد چرا که این پیشنهادات صرفا توسط خانم مهسا پهلوانی مطرح شده اند.

این مصاحبه اختصاصا توسط MbaOnline.ir تهیه شده است و استفاده از آن در سایر وب سایت ها تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

بخوانید

مصاحبه با سحاب جعفری رتبه 35 کنکور MBA96

با سلام و وقت بخیر و همچنین تبریک بابت رتبه خوبی که کسب کردید، لطفا …

11 comments

 1. ممنون از مصاحبتون. 1 نکته ای هست، عجیب نیست که خانم پهلوانی با درصدهای مشایه آقای اسدی که رتیشون 66 شده رتبه ی 48 را کسب کردند.
  مطلب جالبتر اینکه درصد ریاضی و GMAT آقای اسدی به ترتیب 2و 1 درصد بیشتز ار خانم پهلوانی است.
  یعنی فقط معدل میتونه انقدر تاثیرگذار باشه؟
  لطفا هرکسی نظزی داره بگه حتما!!!

  • اتفاقاً این نکته برای خودم هم جالب بود

   معدل موثر من برای کنکور 16.5 بود
   ایشون فکر میکنم گفته بودن حدود 13.5 هست

   احتمالاً تفاوت رتبه مون هم برای همینه..

   • من فکر می کنم چون درس ها خیلی کمه معدل خیلی تاثیرگذار شده .
    به نظر من هرکی زبانش خوبه و معدل بالا داره می تونه 2 رقمی بیاره اما اگر کسی زبانش ضعیفه و تاحالا کلاس زبان نرفته اصلا نمی تونه دو رقمی بیاره ( ریاضی و جی متو میشه از تابستان تا کنکور جمع کرد و بالا زد اما زبانو نمیشه )

   • زهرا طوافي

    مهسا جان كتاب و جزواتتو اگه ميفروشي باهام تماس بگير لطفا9124158299

 2. دانشجو شریف سال دیگه

  اقای اسدی کارشناسی ازاد خوندن برای همین فک میکنم معدل تاثیری در کنکور براشون نداره و همین تاثیر گذار بوده!

 3. سلام دوستان
  من امسال کنکور دارم و میخوام کتاب های ریاضی و جی مت بخرم، از دوستانی که سال های قبل کنکور دادن و کتاب های ریاضی و جی متشون رو میخوان بفروشن لطفآ بهم خبر بدن.
  آدرس ایمیلم هم : aram.cse@gmail.com

 4. سلام به همه دوستان.من میخوام امسال کنکور بدم.ساکن اصفهان هم هستم.چون وقت زیادی ندارم و شاغلم،اگه کسی هست که جزوه ریاضی خوب داشته باشه که بتونه کمکم کنه لطفا،خواهشا بدستم برسونید.حتی فروشی
  09139351958

 5. زهرا طوافي

  سلام دوستان. من دنبال منابع كنكور MBA هستم.اگر قصد فروش داريد لطفا با اين شماره تماس بگيريد.
  09124158299

 6. سلام به همه دوستان و همكاران خوبم
  قاسمي هستم داراي مدرك كارشناسي مهندسي صنايع گرايش توليد صنعتي سال 76 فارغ التحصيل شدم 17 سال سابقه در پروژه هاي نفتي و گازي (پارس جنوبي) و سكوه هاي دريايي دارم تصميميم دارم ارشد هم بي ا شركت كنم اگر قصد فروش جزوات و كتابهاي درسي رشته ام بي ا را داريد با شماره 09174964147 تماس بگيريد
  با تشكر

 7. سلام
  حالتون چطوره؟
  خوبین یابهترین
  تا چند روز دیگه سربازم
  و در مدت سربازیم قصد دارم برای ام بی ای بخونم

  شما که انقدر خوبین یاشاید هم بهترین
  جزوه یا کتابهاتون رو به من هم بدین.
  ۰۹۳۶۲۷۶۹۷۰۰
  ارادت خاص

 8. سلام مهسا خانوم وقتی خوندم فارغ التحصیل گلپایگان بودید خیلی خوشحال شدم من دانشجوی دانشکده فنی مهندسی گلپایگانم و دقیقا تو شرایطی هستم که شما سال سوم بودید نیاز دارم باهاتون مشورت کنم خواهشا باهام تماس بگیرید چون نمیدونم چطور میتونم پیداتون کنم ایمیلمو میذارمZ.NOROUZI2013@GMAIL.COM

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com